Cvičení na BOSU blance trainer (zkráceně BOSU)
U všech cviků je nutné dodržovat „aktivní stoj“, tj. neustálé napřímení páteře vytažením temene hlavy směrem vzhůru za současného lehkého přitažení brady směrem ke krku, ramena směřují neustále směrem do šířky a zároveň dolů k hýždím. Při cvičení je důležité aktivně tlačit do BOSU.

Základní serie 6 cviků na BOSU je Klik, Výpad vpřed, Sed leh, Vzpor, Squot a Stoj

1Klik

Aktivně tlačíme pažemi do Bosu, ramena máme kolmo nad dlaněmi, dbáme na napřímenou páteř, ramena nám směřují k hýždím, nesmíme se prohnout v bederní části páteře.

  1. cvik na posílení středu těla
2Výpad

Jednou nohou provedem výpad vpřed na vrchol Bosu, aktivně tlačíme celým chodidlem do Bosu. Dbáme na centrální postavení kloubů, tzn. že kotník,  koleno, kyčel  zůstává po celou dobu pohybu v jedné linii. Dáváme si pozor, aby u přední nohy koleno nešlo před špičku. Dbáme na aktivně vytaženou, napřímenou páteř, která nám zajistí aktivaci hlubokého stabilizačního systému (hlubokých svalů břicha a zad, sv. pánevního dna) vytahujeme se za temenem hlavy za současného lehkého zasunutí brady mírně do krku, ramena stahujeme směrem dolů k hýždím. Pohyb provádíme plynule, pomalu, neustále se soustředíme na dodržování všech výše zmíněných pokynů, které nám zajistí správné posilování břišních svalů. Cvik můžete opakovat maximálně 8 – 10x (pokud jste začátečník, stačí i 2-4 opakování).  Celkem můžete odcvičit 2 – 3 série, pokud jste schopni dodržovat všechny výše uvedené pokyny.

  1. cvik na posílení dolních končetin a hýždí